PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032230}

20 dni w Mariupolu

20 dniv v Mariupoli
8,2 4 395
ocen
8,2 10 1 4395
8,2 6
ocen krytyków
20 dni w Mariupolu
powrót do forum filmu 20 dni w Mariupolu

Wojna to nie .....

ocenił(a) film na 8

Wojna to nie jest gra komputerowa w której ma się 10 żyć. Wojna to koszmar. Wojna w wydaniu rosyjskim to śmierć dzieci , śmierć niewinnych cywili . To terror i codzienna walka o życie. Ten film powinien być wyświetlany we wszystkich szkołach średnich i uniwersytetach. Tak żeby młode pokolenie zobaczyło do czego prowadzi durna ideologia . Niestety, póki co ze szkół usuwa się lekcje historii najnowszej . Młodzi ludzie wiedzą że był Auschwitz i inne obozy i .. niewiele więcej . Nie chciałbym abyśmy doświadczyli tego co doświadczają nasi sąsiedzi . Szlag mnie trafia gdy czytam i słysze to wyświechtane hasło - Chcesz pokoju to szykuj sie do wojny - Wypowiadane z jakąś doza dumy ... Pokój i jeszcze raz pokój .

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Nie ma czegoś takiego jak pokój za wszelką cenę. Jeśli jest bandyta, który chce ludzi krzywdzić, to ludzie muszą bandytę zneutralizować siłą. Jeśli bandyta jest psychopatą, jak Putin, to żadne racjonalne argumenty do niego nie trafią. On ma swój cel w postaci destrukcji i po dobroci się nie zatrzyma. Szukanie pokoju za wszelką cenę to zbrodnia, co udowodnili w Monachium w 1938 roku Chamberlain i Daladier. Ten pierwszy, po powrocie do Londynu, na lotnisku przed zgromadzonymi dziennikarzami z szerokim uśmiechem na twarzy oznajmił, że właśnie obroniono pokój w Europie, ustalając z Hitlerem, że po zajęciu Czechosłowacji Niemcy dalej się już nie posuną.

ocenił(a) film na 8
per333

Niestety , ale masz rację ....

ocenił(a) film na 1
ChrisKrasz

Poczytaj o Wolyniu, obejrzyj relacje ocalalych z ukrainskiego ludobojstwa na Polakach- odnosnie terroru i smierci dzieci

ocenił(a) film na 8
wodniq

Wyobraź sobie że wiele czytałem. Całkiem sporo wiem na ten temat. Co chciałeś powiedzieć przez to co napisałeś ? Nie wiem do czego się odnieść . Film pokazuje ludobójstwo i zagładę ludzi.. To dzieje sie teraz , w tej chwili . To może ja zadam Ci pytanie ? Czy to że masowo zabija się obecnie cywilów , ludzi w blokach i dzieci , to jest według Ciebie w porządku ? Dlatego że 85 lat temu jacyś mordercy ukraińscy i bandyci znęcali się nad Polakami ? Czy gdy jest wypadek niemieckiego autokaru wiozącego wycieczkę szkolną i ginie 20 niemieckich dzieci , to ja powinienem się cieszyć i klaskać że zginęli potomkowie tych co zbudowali Auschwitz i wymordowali Powstańców Warszawskich ? Czy Szwedów tez mam nienawidzić za palenie polskich wsi , mordowanie ludzi i oblężenie Częstochowy . Jeszcze przeoczyłem jakiś morderców których powinienem nienawidzić i ich tępić ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones