PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850417}

David Attenborough: Życie na naszej planecie

David Attenborough: A Life On Our Planet
8,4 25 415
ocen
8,4 10 1 25415
7,9 8
ocen krytyków
David Attenborough: Życie na naszej planecie
powrót do forum filmu David Attenborough: Życie na naszej planecie

Fundament pod przyszłość pokoleń, które dopiero nadejdą. Ten film powinien być obowiązkowy na lekcjach biologii, aby nasze dzieci wiedziały co robić...

ocenił(a) film na 7
Ellessar

Nie bądą wiedziały, bo z filmu wynika bardzo niewiele konkretów, i nie do dzieci takie przekazy należy kierować, ale do wszystkich ludzi, zwłaszcza rządzących i ich wyborców.

ocenił(a) film na 10
nazuul

Dokument jest oparty na krótkich zdaniach i komentarzach. Dają do myślenia potencjalnemu widzowi i dają miejsce na wyciągnięcie wniosków.Na zasadzie zysków i strat przy każdej działalności człowieka i jej wpływie na przyrodę.Działalność=przykład,bez rozwodzenia się.Jest to jak najbardziej poziom przekazu, który może być kierowany chociażby do 10 latka i doskonale to zrozumie.Dla Ciebie to mało konkretne...Mądrość we własnym mniemaniu to nie inteligencja-takie słowa też w tym dokumencie padły.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Ew_Ka32

Ale wiesz, że moja wypowiedź stanowi polemikę z wypowiedzią poprzednika? Dzieciom w szkole można pokazywać, ale przede wszystkim trzeba podjąć daleko idące działania służące przemodelowaniu całego społeczeństwa i gospodarki. Np. opodatkować paliwa kopalne, plastik czy wołowinę aby były 10 razy droższe niż teraz. Nie jem wołowiny, gdy mogę nie jadę autem, obniżam temperaturę w domu, biorę towar luzem, własną torbę, wybieram też towar nieidealny i przeterminowany nawet, nie głosuję na partie najbardziej antyekologiczne itp. - to są konkrety.
W dokumencie było coś w stylu "jesteśmy inteligentni, ale jeszcze musimy być mądrzy", tylko nie wiem, co to ma do tematu. Również pozdrawiam :)

nazuul

zmierzajmy w kierunku, aby nikt nie musiał tego oglądać, bo po co się mnożyć i robić dzieci skoro i tak populacja ludzi przerażająco zawyżona - przestańcie traktować prokreację jako cel własnego życia! na ch... planecie wasze dzieci? uwolnijcie ją od ludzi

ocenił(a) film na 7
tempus_frangit

W Chinach już kiedyś wprowadzili limit i wygląda na to, że konieczne jest na skalę globalną ograniczenie ilości dzieci, np. przymusowa sterylizacja po spłodzeniu jednego potomka. To się może wydać straszne, ale jest uzasadnione wyższą moralnością (nieegoistyczną, ponadludzką, przyszłościową). Wątpię jednak aby zostało to wprowadzone, bo tak jak ja myśli może 1% ludzi a przekonać dałoby się może 10%.

ocenił(a) film na 10
nazuul

Warto przeczytać książkę, tam jest wszystko badrziej rozwinięte, a polityka limitów dzieci mocno i merytorycznie skrytykowana.

ocenił(a) film na 7
leelya

Chodzi o "A Life on Our Planet: My Witness Statement and a Vision for the Future"? Nie czytałem. Nie mam też w tej kwestii sprecyzowanych poglądów. Jak wynika choćby z wikipedii ( https://en.wikipedia.org/wiki/One-child_policy ) sprawa była i nadal jest problematyczna, ale myślę, że negatywnym konsekwencjom da się - przynajmniej teoretycznie przeciwdziałać. Tego typu radykalne rozwiązania powinny być rzecz jasna jednym z wielu działań mających na celu zmniejszenie zniszczeń.

ocenił(a) film na 10
nazuul

Tak, o nią. Oczywiscie, ale podane są alternatywy i powody, dla których działają lepiej na dłuższą metę - nie będę streszczać bo to chyba cały rozdział. Ale w filmie rzeczywiście był niedosyt w tym temacie, a tam znalazłam to, czego brakowało.

ocenił(a) film na 4
tempus_frangit

Proponuję zacząć od siebie.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Po obejrzeniu zadałem sobie pytanie. Co ja szary człowiek mogę zrobić ku lepszemu...

ocenił(a) film na 10
kunapwd

wszystko i nic, to tylko zależy od Ciebie jak wiele będziesz chciał zrobić w tym kierunku

ocenił(a) film na 10
kunapwd

Uczyć się, razem z wiedzą jednostki powiększa się kolektywna mądrość społeczeństwa. Bo jak było poruszone nieco wyżej, film jest pobieżny i mnóstwo tematów trzeba samemu uzupełnić. Np regulacja hodowli bydła obecnie wydaje się prawidłowym pomysłem, ale mamy trwające ponad 30 lat badania i eksperymenty, że bydło w dużych ilościach przeciwdziała pustynnieniu rozległych terenów trawiastych. (na otwartych pastwiskach) Ale to nie jest popularny temat. Pierwszym odruchem jest ograniczenie spożycia i produkcji mięsa. A temat jest znacznie bardziej złożony.

Krzypur

ja nie mam i nie zamierzam mieć dzieci, czego i Tobie życzę :)

ocenił(a) film na 4
tempus_frangit

Gdyby tak jedno z Twoich rodziców pomyślało...

Krzypur

to by było jeszcze mniej ludzi na świecie :) może i ciebie by nie było - nie miałbyś dylematu ;) a przyszłe dzieci mogą mieć dylemat - np. czy dziś będę jadł :]

ocenił(a) film na 10
Ellessar

Prosty, dosadny, a przez to niezwykły.

Ellessar

Ten film zmusił mnie do refleksji, żeby może tak zacząć zmieniać świat - po czym po obejrzeniu go po prostu wróciłem do swojego życia ze swoimi moimi przyzwyczajeniami, o których nawet nie wiem, jak są szkodliwe dla środowiska. No dobra, zacząłem oszczędzać wodę w toalecie. ;)

ocenił(a) film na 10
Ellessar

powinien być obowiązkową pozycją dla wszystkich. Za daleko to wszystko poszło. co do filmu- bardzo lubię głos p. Davida , miło się go słucha

ocenił(a) film na 9
Ellessar

Przykład idzie z góry. My jesteśmy "przyszłym pokoleniem", które miało poradzić sobie z problemami naszych rodziców. Zamiast popełniać ten sam błąd, musimy działać razem, tu i teraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones