PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=63}

Gracz

The Gambler
6,4 74
oceny
6,4 10 1 74
Gracz
powrót do forum filmu Gracz

Uuu... zawsze mogło być gorzej. Chociaż...właściwie nie jestem pewna czy to nie jest właśnie owe „gorzej”, czyli uczynić film o Dostojewskim pozbawiony pasji. To przykre że cała fabuła sprowadza się właściwie...do wyścigu z czasem. Uważam że pisanie książki powinna być tłem dla wszystkich innych relacji. Natomiast otrzymujemy kadry (powtórzone) gdzie bohaterka ziewa, zmęczona, kolejne kartki się tworzą i tylko czekamy na happy-end. Brak w tym filmie emocji, mimo że przecież tak wiele jest na swoim miejscu- zarówno gra aktorska, jak wystrój mrocznego, dusznego pomieszczenia gdzieś w kamienicy... a jednak...wysiłki pani J. May wydają mi się nieco komiczne w związku z fabułą. Ona wgryza się w świat pisarza... świat, którego twórcy filmu nie potrafili ukazać za pomocą obrazu. Zawiodłam się na owym dziele. Zapewne dlatego że nie przygotowałam się na to iż temat przerośnie umiejętności. A ich brak sprowadza się w mej krytyce „tylko” do faktu w dość słuchy sposób wykreowania tamtego świata.
Hmmm... w tym momencie przypomina mi się Fortepian. Jak z tak łatwego tematu można było zrobić dzieło ciekawe, przepełnione pewnym niepokojem, uzupełnione muzyką. Tu dokonano zabiegu odwrotnego: niezły temat sprowadzona na równinę.

Arrakin

Film jak film. Wole ksiazki Fiodora.
Jedyne dlaczego ten film lubie to Jodhi May - boska, piekna! :-)
Poza tym ma zgrabne, piekne stópki :-D (scena kiedy caluje je Dostojewski)
A film to straszna nuda.
Makk sie nie popisal: "Milosc", "Inne spojrzenie" czy "Zabawa w koty" sa genialne, a tu jakis niewypal :-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones