PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138971}

Jasny dzień lata

Gu Ling Jie Shao Nian Sha Ren Shi Jian
8,0 866
ocen
8,0 10 1 866
8,8 9
ocen krytyków
Jasny dzień lata
powrót do forum filmu Jasny dzień lata

22 marca 2016, na DVD oraz Blue-Ray, z ciekawym dodatkiem w postaci filmu dokumentalnego o tajwańskiej nowej fali pt. "Our Time, Our Story", zawierającym m.in. wywiady z Yangiem, Tsaiem oraz Hou Hsiao-Hsienem;
dla mnie wydarzenie wydawnicze roku

ocenił(a) film na 9
Quohog

Z zakupem A Brighter Summer Day warto zaczekać aż pojawi się wydanie brytyjskie. Criteriony są obecnie piekielnie drogie ze względu na kurs dolara, ponadto zrezygnowali z książeczek na rzecz badziewiastych, rozkładanych leafletów, a jakość obrazu ich wydań od dłuższego czasu odstaje od konkurencji, zwłaszcza kompresja video wygląda jak robiona z automatu.

ps. wydarzeniem wydawniczym roku jest "Dotyk Zen" ;)

ocenił(a) film na 9
Nakf

Na razie z brytyjskich Criterionów oglądałem tylko ten film i "Tampopo", choć na półce mam już tego trochę. Ja lubię ich leaflety - drukowane są na niepowlekanym, przyjemnym w dotyku papierze. W ogóle design wydań Criteriona jest moim zdaniem najlepszy ze wszystkich mi znanych - jest nawet kilka takich, które kupiłem głównie z tego powodu. Zarówno "Brighter Summer Day" jak i "Tampopo" mają interesujące dodatki. Transfer jest świetny, widoczne są wszystkie cechy oryginalnego negatywu (trochę się na tym znam, bo niegdyś sporo skanowałem), korekcja kolorów jest przemyślana i bardzo dobrze wykonana. Ciekawe jest to, że w jednym z finałowych ujęć jest wyraźny spadek jakości (jakieś 10-15 sekund filmu, ale kluczowa scena - zresztą innych tu nie ma), zapewne zaginął oryginalny negatyw i trzeba było skanować z kopii. Poza tym jakość jest fenomenalna.

Quohog

Niekoniecznie wszystkie Criteriony są słabej jakości. Złodzieje rowerów były już dwukrotnie wydane na BD i dopiero wydanie CC wydaje się zadowalające.
A co do Yanga - to już mam to dwupłytowe wydanie :) (info dla M!)

Quohog

Witam, poszukuje tego filmu z polskimi napisami, ktoś jest w stanie pomóc?:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones