PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715533}

Marsjanin

The Martian
7,6 286 592
oceny
7,6 10 1 286592
6,6 44
oceny krytyków
Marsjanin
powrót do forum filmu Marsjanin
ocenił(a) film na 4
Freddie

Uwaga, może być spoiler o Interstellar (jak nie widziałeś nie czytaj dalej) ;]

hahah też tak pomyślałem :P "a może to historia kiedy Dr.Mann bada inne planety, gdyby udało mu się ukraść Endurance. Mam nadzieję, że RidleY stworzy w końcu coś dobrego po Gladiatorze. Dużo też zależy od Matt'a Damon, mam nadzieję, że ciekawie przedstawi dramat człowieka samotnego w przestrzeni, tak jak zrobił to Tom Hanks w "Cast Away"

ocenił(a) film na 9
spes_filmweb

Matta Damona, a nie Matt'a Damon.

użytkownik usunięty
spes_filmweb

*coś dobrego po Blade Runnerze.

ocenił(a) film na 6

no, no jakie wymagania. Zawsze można oglądać ambitne kino polskie.

spes_filmweb

Pomyślałam tak samo :) Szybkie skojarzenie faktów - Matt Damon, sam, w kosmosie, na jakiejś planecie, czeka na zgarnięcie go... hmm brzmi znajomo :) Ale okazało się, że to coś innego :) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Freddie

O rany nie. To jest całkiem inny film na podstawie książki "The Martian" książka ma całkowicie inny ton i temat bo to nie jest jakaś historia o ratowaniu świata tylko o samotnym życiu na marsie.
A wracając do tematu to ten film nie ma nic wspólnego z Interstellar.

zelek97

ale ja wiem :D tylko znowu Matti sam na odlegej planecie czekaja na ratunek :) taki zarcik :D

ocenił(a) film na 9
Freddie

No i jeszcze Jessica Chastain. Aż się boję, że zza węgła wychynie Mafju Makkonahju ;o)

ocenił(a) film na 5
rafal_bigda

Dokładnie po ostatnich wyczynach dr Manna mamy juz dosyć ;)

rafal_bigda

"Mafju Makkonahju" - od dzisiaj tak będę pisać jego imię i nazwisko. I wymawiać! :)

tuczyn

Mafju? No patrz, a ja wybrałam polska wersję jego imienia i wciagle mówię Mateusz Makkonahij :p

Metropholis

Też dobre! Albo Mati.

tuczyn

U mnie w domu przyjął się już Mateusz xD

ocenił(a) film na 6
Metropholis

Makkanahej to jest prawidłowa wymowa :)

zarusia

Ok, dzięki. Problematyczne to nazwisko :D

ocenił(a) film na 6
Metropholis

Mee Fju, Mak Kona Hej!
(krowa, gwizdnięcie, czerwony kwiat spod Monte Cassino, umierać, góralskie cześć)

Onomatopeje :D

ZSGifMan

Ahahahahaha, wygrałeś internet xD

ocenił(a) film na 6
Metropholis

Dziękuję, dziękuję, Wesołych Świąt życzę koleżance!

ZSGifMan

A proszę. Nawzajem, kolego! :D

ZSGifMan

Wszystko gra poza krową. Krowa robi mu, mee robi koza :D

ocenił(a) film na 6
DegosI

No to mnie przyłapałeś na byku, a byk robi pfff!
:D

Freddie

Nawet strój astronauty ma bardzo podobny.

ocenił(a) film na 8
DarthYoda

Dziękuję dobranoc http://www.nasa.gov/feature/nine-real-nasa-technologies-in-the-martian/

DarthYoda

I nawet w tej samej galaktyce się to dzieje XD

zelek97

Niezły z Ciebie wyłapywacz ironii.
A właśnie, że ma to coś wspólnego - jeden aktor gra postać ocalałego na innej planecie naukowca. Podejrzewam, że dla takiego smaczku wybrali Damona do tej roli.

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

No i jeszcze Jessica, Jessica...

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

I jeszcze tematyka kosmosu. Ten film mimo wszystko ma wiele wspólnego, a możnaby się doszukiwać więcej cech wspólnych.

użytkownik usunięty
zelek97

Film jest inspirowany książką, także nie musi być kropka w kropkę, prawda?

ocenił(a) film na 7
zelek97

nie zrozumiałeś żartu. looooooooooool

ocenił(a) film na 8
Rockman92

Gość widać jest mocno przetrzymany :D

ocenił(a) film na 7
JBridges

ahahaha. true!

ocenił(a) film na 9
zelek97

Jednak troche ma.

ocenił(a) film na 8
Freddie

Tak to wygląda...

Freddie

Nie wiem czy tą obsadą Scott nie strzeli sobie w kolano. Niestety, ale oglądając najnowszy klip wiral, ma się wrażenie, jakby to był rzeczywiście spin-off "Interstellar". Zresztą, obsada na prawdę nie powala na kolana, i nie sądzę, by Damon udźwignął taką rolę. W "interstellar" miał świetny epizod, ale wydaje mi się, że teraz każdy będzie patrzył na tę rolę przez pryzmat tej wcześniejszej.

ocenił(a) film na 8
Mahone93

Obsada nie powala na kolanach? Chciałeś mieć Brada i Angelinę, a do tego dodatkowo De Niro i L. Jacksona z Di Caprio? :D Obsada jest jak najbardziej okej. Genialna Chastain, która była dwa razy nominowana do Oscarów z roku na rok, Jeff Daniels, Chiwetel Ejiofor, który moim zdaniem powinien mieć Oscara za Zniewolonego, Kate Mara, która była genialna w House of Cards, no i Damon, którego nie trzeba przedstawiać. Narzekalbym raczej na to, że Chastain i Damon grali już w Interstellar i ich obecność tutaj może trochę wprowadzać w błąd.

ocenił(a) film na 8
Mahone93

Ile masz lat?

Mahone93

Nie jestem fanką Matta Damona, wręcz nie przepadam za nim, ale jestem pod wrażeniem jak zagrał. "Udzwignął" :)

Freddie

Polecam książkę po trailerze sadze, że zapowiada sie film jej wierny, chociaż burze piaskową inaczej sobie wyobrażałem

ocenił(a) film na 8
higinson

Jak można inaczej wyobrażać sobie burze piaskową niż latający wszędzie piasek? WTFF??

ocenił(a) film na 8
JBridges

A to akurat dość ciekawe zjawisko, które na marsie nie wygląda jak latający wszędzie piasek.
Polecam książkę :) Jest to majstersztyk !

ocenił(a) film na 8
ulka_kundzia

Czytałem książkę i naprawdę czepianie się o wgląd burzy piaskowej to słabe jest z jego strony.

ocenił(a) film na 6
JBridges

Siła, z jaką załoga zostaje trafiona przez burzę wydaje się bardzo udramatyzowana. Atmosfera marsjanska jest bardzo cieniutka... rozrzedzona... i jej ciśnienie jest mniejsze niż jeden procent presji powietrza na ziemi i dlatego trudno zeby taki szturm mogl powalic doświadczonych astronautów, a co dopiero doprowadzic te kapsułe startową w niebezpieczna (nie)równowage - pomimo wysokiej prędkości wiatru... Taki jego impet tj. sila nie jest na Marsie mozliwa... Jedyne co moze byc niebezpieczne dla zalogi czy sprzetu - to sa latajace wkolo partykuly - pyl, piasek. kamienie...

Freddie

I to jeszcze zapewne z zupełnie przypadkowo dobraną obsadą ;D (patrz. Matt Damon, Jessica Chastain).
Uśmiecham się jedynie, bo co tu dużo mówić - każdy sposób dobry, aby próbować pociągnąć nowy tytuł na popularności innego. Oby tylko film okazał się dobry, bo nie będę ukrywał, że po Intestellar czuję głód tego typu tytułów, więc i na pewno osoby odpowiedzialne za niego są takich rzeczy więcej, niż świadome, że po prostu trzeba wykorzystać moment i jechać z taką tematyką, bo taki Marsjanin już na starcie jest skazany na sukces (przynajmniej finansowy).
p.s. osobiście wolałbym kogo innego w głównej roli, niż Matta. No ale cóż... trzeba go będzie jakoś przeboleć.

ocenił(a) film na 9
paperski

Mówię Ci, ze w końcowej scenie jeszcze pojawi się Mafju Makkonahju. Tak samo, jak Damona w "Interstellar", też nie podają Mafju w obsadzie "Marsjanina".

rafal_bigda

Czyli jak nic spin-off ;)
Tak, czy siak z dużym zainteresowaniem go wyczekuję.

ocenił(a) film na 6
Freddie

dobrze wiedzieć że nie tylko mi się w zwiastunie nasuneło ;)

Freddie

film moze byc ok tylko Ci sami aktorzy, te podbne watki eksploracji nowych planet, alienacja w bazie kosmicznej i tego typu.

az ciarki mnie biora jak przypomne sobie SPOILER SPOILER SPOILER



SPOILER SPOILER SPOILER
jak MD walczyl z MM i w tle ta muzyczka i dialog MD :)
SPOILER SPOILER SPOILER

Freddie

Też się właśnie zastanawiam czy to jakiś spin-off

Tutaj zdjęcia są:

http://webmasteruj.pl/Marsjanin-/-The-Martian-%282015%29-t68482/?p=383318

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones