PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8454}

Oto Spinal Tap

This Is Spinal Tap
7,2 4 433
oceny
7,2 10 1 4433
8,2 8
ocen krytyków
Oto Spinal Tap
powrót do forum filmu Oto Spinal Tap

Oto najśmieszniejszy film o tematyce muzycznej, który dano mi było jak dotąd obejrzeć. Kładzie na łopatki "Szkołę rocka", głównie przez to, że traktuje wyłącznie o życiu "muzyków", perypetiach na trasie i koncertowych incydentach. Nie ma zbędnego wątku fabularnego, wszystko przesączone jest klimatem złotej ery hard rocka i heavy metalu.
Przede wszystkim pełno tu humoru, aluzji do prawdziwych zdarzeń z historii rocka, parodii... Kolejnym plusem jest żywiołowa, radosna muzyka z jakże banalnie sprośnym przesłaniem (np. piosenka "Big Bottom" z tekstem o wielkich pośladkach).
Film ma jedną wadę. Jest stanowczo za krótki. Z takim natężeniem humoru i z tak kapitalnym akompaniamentem muzycznym spokojnie można było zrobić film na dwie godziny. Ale chyba lepszy niedosyt od przesytu...

Serdecznie polecam ten film wszystkim fanom rocka i heavy metalu. Ludzie nie siedzący za bardzo w muzyce będą się raczej nudzić, im poleciłbym może "Szkołę rocka" z Jackiem Blackiem w roli głównej.

NAJLEPSZY MOMENT: wykonanie utworu "Stonehenge" :D

8/10

ocenił(a) film na 8
Kubolski

Scena z Stonehenge sprawiła, że płakałem ze śmiechu, po prostu dawno nie widziałem czegoś tak śmiesznego:)
Nie jest to jednak komedia dla każdego, moja kobieta nie siedzi w takich klimatach i ciężko to zniosła, ale fani rocka i cięższych brzmień dostrzegą elementy komediowe w tym filmie i będą sie świetnie bawić.

ocenił(a) film na 9
Kubolski

a zaraz za "Stonehenge" zaklinowanie się Dereka w tej komorze, akcja na lotnisku i jak Nigel pokazywał swoją kolekcję gitar xD
A co do "Szkoły Rocka", ja ją potraktowałem jako zwykłą komedię mającą zachęcić młodszych do Rocka.
A JB lepiej wyszedł w Tenacious D i ten film też zasługuje na uwagę.

ocenił(a) film na 7
Kubolski

Stonehenge mnie powalilo = plakalam :D
Ale dosc sie ciagnie momentami, dlatego tylko 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones