PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015105}
6,3 27 792
oceny
6,3 10 1 27792
6,6 17
ocen krytyków
Uśmiechnij się
powrót do forum filmu Uśmiechnij się

Dla mnie "Uśmiechnij się" to świetny film, ponieważ widzę w nim studium schizofrenii paranoidalnej. Tego jak powoli zaczyna panować nad życiem osoby chorej, która nie jest w stanie odróżnić omamów od rzeczywistości.

Stąd też główna bohaterka jako psychoterapeutka jest słabym pacjentem. Nie chcę uwierzyć, że sama może być chora, wypiera się typowych objawów, ignoruje traumę z dzieciństwa, która do niej wraca.

Nie znam się na tyle na amerykańskich przepisach, ale w Polsce po wydarzeniach na przyjęciu urodzinowym siostrzeńca zostałaby przymusowo zatrzymana w szpitalu psychiatrycznym jako osoba stanowiąca zagrożenie dla siebie i innych. Mówi się o tym, ale mało jest rzeczywistych działań ku temu w filmie.

Końcówka jest dobrym wstępem do drugiej części.

użytkownik usunięty
inkaustus

byz moze siostra przez doswiadczenia z matka jej nie zglosila ..

ocenił(a) film na 8
inkaustus

No ale przecież 19 innych osób było w tej samej sytuacji więc ciężko trochę z tym urojeniem

ocenił(a) film na 7
inkaustus

Myślę, że dyrektor szpitala (który sam przyznał w jednej ze scen, że jest prywatnie jej przyjacielem, a nie tylko szefem) zamiótł temat pod dywan, aby nie robić jej problemów, a przy okazji nie stracić oddanej, bardzo dobrej terapeutki.

ocenił(a) film na 8
inkaustus

Niech sobie inni mówią co chcą, mnie ta metafora schizofrenii na potwora totalnie rozwaliła. Obejrzałam to 3 dni temu i nadal o tym filmie myślę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones