Luise Rainer

8,7
103 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Luise Rainer

Luise Rainer obchodzi dzisiaj 100 rocznicę urodzin.
Niepowtarzalna, zjawiskowa i intrygująca, wręcz "inna" i "odmienna" - AKTORKA, która stawiała zawsze na swoim, nie bała się porażek, niepowodzeń, braku przychylności władz. . .

Laureatka 2 Oscarów!!

Luise ;***

Luise

102 rocznica, Wiedeńskiej Łzy!!!

200 lat zyczę!!
i wciąż pamiętam. . . =*

Luise

Możesz mi wytłumaczyć skąd przydomek "Wiedeńska Łza"? Jestem bardzo ciekaw, a nigdzie nie mogę się tego doczytać. Choć mam własną teorię to jednak to tylko wciąż teoria ;-)
Pozdrawiam.

Dr_Nobody

Z tego co pamiętam, Luise została tak nazwana, jeszcze za czasów swoich występów w teatrze pod wodzą Maxa Reinhardta, działo się to na początku lat 30. w Austrii (dokładnie Wiedeń), jej występ w jednej ze sztuk był bardzo przejmujący - jej gra była bardzo ekspresyjna, zachwycała, hipnotyzowała tamtejszą publiczność, i tak otrzymała przydomek "Wiedeńskiej Łzy"....

Luise

Miałem przyjemność zobaczyć ją w "The Great Ziegfeld". Muszę przyznać, że scena rozmowy telefonicznej zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Była świetna. Gdzieś wyczytałem, że wielu uważa, że to właśnie dzięki owej scenie otrzymała Oscara. Zamierzam właśnie brać się za Ziemię Błogosławioną. A Ty od siebie mogłabyś polecić mi coś specjalnego z jej udziałem ? :-)

Dr_Nobody

widziałam ja tylko w "Ziemii błogosławionej", "The Great Ziegfeld" i "Wielkim walcu"
zrobiła na mnie ogromnę wrażenie, jest bardzo autentyczna, emocjonalna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones