PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10037633}

Życie na planecie Ziemia

Life on Our Planet
7,7 1 446
ocen
7,7 10 1 1446
Życie na planecie Ziemia
powrót do forum serialu Życie na planecie Ziemia

Zawód i rozczarowanie.

ocenił(a) serial na 5

Czuję się wręcz oszukany. Trailery sugerowały paradokument o prehistorii, tymczasem połowa czasu, jeśli nie więcej, jest poświęcona współczesnej faunie.

Poza nieprzyjemnymi skokami w czasie przeszłość - teraźniejszość, są dziwne i niepotrzebne skoki w obrębie danego okresu.

Ostatni istotny minus - fatalne odgłosy zwierząt. Jakiś płaz, allozaur i jeszcze jeden gad posiadają ten sam odgłos (krokodyla?) z taniej bazy dźwięków. Na pewno słyszeliście te ryki w jakimś filmie z potworami, klasy B.

Plusy:
- oprawa wizualna;
- muzyka;
- coś, co sprawia, że kiedy dinozaury pojawiają się na ekranie, to ogląda się z ekscytacją. Tej ekscytacji brakowało mi w dużo lepszym technicznie Prehistoric Planet.

jojtek12

Podzielam twoją opinię zwiastuny były super a serial to jest jakiś żart

Josef_filmaniak

Świetny serial. Malkontenci jak zwykle szukają dziury w całym. Serial wciąga, Morgan Freeman jest znakomitym lektorem-jego narracja - w punkt; Oglądam z ogromną przyjemnością, ryki zwierząt - cóż - narzekająca nawet wie, że to krokodyl, ja nie słyszę podobieństwa. Wciąga, uczy. Znakomita opowieść o prehistorii w odniesieniach (bardzo trafnych) do współczesnośći. Z podziwem oglądam jak "moja" Ziemia radziła sobie przez miliony lat. Chcę jeszcze!!! Szacunek i podziw dla twórców.

ocenił(a) serial na 5
Abra_Kadabra_3

Narracja Morgana Freemana jak zwykle zbędna, nie ma nic do powiedzenia - głosem Krystyn Czubówny oczywiście. Nic nie znaczące głodne kawałki. Nie umywa się do seriali BBC w narracji D.A.
Uczy??

ocenił(a) serial na 5
jojtek12

Też się zgadzam z twoją oceną. Jestem mocno zawiedziona tym serialem... Dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń jak na lekarstwo za to można się wiele dowiedzieć o flamingach, pingwinach, zwyczajach godowych współczesnych mątw, można naoglądać się rekinów. Ech.... straszne nudy jak dla mnie <facepalm>

ocenił(a) serial na 7
AlexisAthene

tak jakby dinozaury nie były nudne :P nie mówiąc już o tym, że to tylko wyobrażenie i przypuszczenie jak wyglądały i jakie zwyczaje posiadały...

zbyncom

"Nudne dinozaury" - to brzmi jak oksymoron.

ocenił(a) serial na 7
Anthrax91

może dla nastolatka im człowiek starszy tym mniej się nimi jara.. btw. i tak to taka trochę pseudonauka oparta na hipotezach i przypuszczeniach jak ten cały film

zbyncom

Dla mnie są tak samo fascynujące jak za dzieciaka mimo że mam ponad 30 lat.

AlexisAthene

Smutne, że Alexis zawiodła się, ie chcę pokpiwać, ale:prehistoria zaprezentowana ZNAKOMICIE i zgodnie z naukową wiedzą a nie oczekiwaniami zawiedzionych widzów. Ptaki były dinozaurami i takie wydawały odgłosy. Zgodnie z wiedzą i analogiami do odkryć. Zawiedzionym proponuję pogłębienie wiedzy lu przynajmniej wsłuchanie się w lektora. Niegłupio czyta i wyjaśnia. Pani Alexis proponuję Epokę lodowcową - film wybitnie dla zarozumialej bohaterki Dynastii. Odrobina pokory przyda się zamiast wydumanej recenzji.

ocenił(a) serial na 5
Abra_Kadabra_3

Nie wygłupiaj się. Zgodnie z naukową wiedzą??
Naukowa wiedza wygląda tak: mamy kawałek skamieniałej kości i tysiące liczb uzyskanych ze zbadania różnych współczesnych DNA po za tym trochę obserwacji, daje na to szereg sprzecznych hipotez, z którymi można polemizować na konwencie.
W paleontologi nie istnieje coś takiego jak zgodność.

jojtek12

Co do odgłosów zwierząt zgadam się w zupełności! no nie dało się tego słuchać - niby ptak a ryczy jak kot itp. Chyba zabrakło naukowych konsultacji w tym względzie.

shinobi82

Ponieważ najprawdopodobniej dinozaury wydawały niskie pomruki, piski i sapanie i nie ryczały jak w filmach w fabularnych

michal_2777

Proszę przeczytać mój komentarz ze zrozumieniem.

shinobi82

Co?!
Piszesz gamoniu o braku konsultacji ja ciebie wyjaśniam a ty walisz durnym tekstem xDDDDDDD

michal_2777

Gamonia chamie to sobie szukaj wśród rówieśników... Ty sobie możesz, ale wyjaśniać ojca po co cię spłodził a matkę dlaczego cię nie wychowała. Takie chamidło nie potrafi nawet posypać głowy popiołem po tym jak nie potrafił przeczytać tekstu ze zrozumieniem. Ile masz lat?12? mentalnie zapewne, gdyż nawet nie zauważyłeś, że ładnie cię poprosiłem o ponowne przeczytanie tekstu ze zrozumieniem , ale w odpowiedzi wyskoczyłeś z chamówą. Gdzie ja pisałem, że dinozaury ryczały jak filmach fabularnych? no gdzie? Gdzie w ogóle wspominałem o dinozaurach? Matołku sam sobie uroiłeś, że niby ja coś o filmach fabularnych wspomniałem i zasugerowałeś, że niby takich odgłosów od zwierząt oczekiwałem... Następnie sam sobie na to zagadnienie odpowiedziałeś - śmieszny bezrozumny typek i małolat, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Do tego świeżak oraz troll i prowokant na filmweb, który nie wie czym jest kultura i netykieta. Mam nadzieję, że ten wpis zrozumiesz, gdyż z premedytacją napisałem go w twoim prymitywnym języku.

ocenił(a) serial na 5
shinobi82

Po naukowych konsultacjach wypadałoby usunąć całkowicie odgłos i zastąpić go komentarzem mówiącym, że nikt nie wie jakie dźwięki wydawały te zwierzęta.

Leszy2

Niekonicznie - chodzi o to, że np kotowate mają swój zestaw dzięków, słoniowate swój itd. Już nie pamiętam kontekstu, ale wydaje mi się, że powyższą zasadę nieco zaniechano w serialu. Podobnie rzecz się ma z kolorami i ubarwieniem - są pewne badania i zasady.

ocenił(a) serial na 5
shinobi82

Zastanów się. Jakie zasady żądzą ubarwieniem kotowatych? Dźwięki kotowatych można skatalogować, bo są znane. Dźwięki dinozaurów są nieznane. A badania i zasady w paleontologii.... to jest jedna z najszybciej zmieniających się nauk, jeśli chodzi o powstawanie i upadanie hipotez.

Leszy2

Jeśli chodzi o kolory dinozaurów - to dzięki nauce kilka zagadek zostało już rozwiązanych. Co do dźwięków oczywiście tego nie wiadomo, ale prowadzone są badania (niektóre dinozaury nie wymarły a ewoluowały). A tak na marginesie co Wy ludzie macie z tymi dinozaurami? nawet o nich nigdzie nie wspomniałem. Ten serial nie był tylko o dinozaurach a i ja się do dinozaurów nigdzie nie odnosiłem. Złe dobrane dźwięki rzucają się w "uszy" i nie trzeba być do tego naukowcem - sam odbiór jest zły. To tak jakby do obrazu spadającego kamienia ktoś dał całkiem niepasujący dźwięk. Z tego co sobie przypominam to najbardziej zraził mnie "okrzyk" ptaka z rodziny Phorusrhacidae - gdzie skojarzenie było raczej z kotem niż ptakiem. Widywałem gorsze filmy, gdzie lepiej poradzono sobie z omawianym problemem - bardziej przekonująco. Oczywiście zaraz ktoś się przyczepi, że istnieją ptaki mimetyczne, które radzą sobie z dźwiękonaśladownictwem, ale w tym serialu nawet tego nie zasugerowano - że niby ptak naśladuje, kotowate, aby je zwabić - zwłaszcza, że pada ich ofiarą. Mam już trochę wiosen na liczniku i jeśli chodzi o paleontologię trochę zmian przeżyłem - także uwagi w tym względzie są całkowicie nietrafione. Zapewne mam starsze czasopisma i książki o tej tematyce, aniżeli moi rozmówcy.

ocenił(a) serial na 5
shinobi82

Prawdę powiedziawszy to... nie rozumiem tego co piszesz... Nie ważne.
Ten film to radosna twórczość. Każda scena może być w mniejszym lub większym stopniu zakwestionowana pod względem naukowym. Na tym polega paleontologia, no ale coś pokazać trzeba.

Leszy2

W takim razie w wielkim skrócie - film ma wiele niedociągnięć, ale najgorzej wypadają dźwięki... Nawet jeśli nie bierzmy pod uwagę naukę a wyłącznie sztukę.

ocenił(a) serial na 7
jojtek12

Widzisz a mi znowu wizualnie w niektorych odcinkach oprawa wyglada na sztuczna. To juz PP1 i 2 lepiej graficznie wygladaly wedlug mnie

ocenił(a) serial na 6
jojtek12

Jak szukasz o prehistorii to bardziej to zobacz prehistoryczna planeta od Apple tam się na tym skupiają i oprawa wizualna piękna

jojtek12

Dla mnie bzdety. Oczywiście nie z przekory, czy "dlatego, że to bajki".

Po prostu narracja kataklizmów przypomina hollywoodzką fabułę. Wszystko ginie, potem niby w cudowny sposób coś przetrwało i zapoczątkowało nową erę. Jak?

Bzdura goni bzdurę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones