PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477834}

Miecz Nieśmiertelnego

Mugen no Jūnin
7,0 292
oceny
7,0 10 1 292
Miecz Nieśmiertelnego
powrót do forum serialu Miecz Nieśmiertelnego

Genialna ekranizacja równie genialnej mangi. Obraz, seiyu, muzyka; wszystko to stoi na najwyższym poziomie tworząc rewelacyjną całość. Czuję, że będzie to jedna z lepszych serii anime.

użytkownik usunięty
ShadowDrake

Co to za swastyka na kimonie głównego bohatera, bo czegoś tu nie rozumiem?
Tak nawiasem mówiąc to strasznie mnie irytowała muzyka w pierwszym odcinku, ale za to opening świetny. Pierwszy odcinek bez rewelacji; przynajmniej dla kogoś kto nie zna mangi tak jak np. ja.

ocenił(a) serial na 9

To nie Swastyka tylko Sauwastyka (jap. Manji), oznaczająca imię głównego bohatera. Jeśli się przyjrzysz zauważysz, że przeciwieństwie do swastyki, jest lewoskrętna. Tym znakiem oznaczane są też na mapach Japonii świątynie buddyjskie. Zresztą nawet Swastyka przed narodzinami Hitlera miała zupełnie inny wydźwięk niż teraz, była przecież symbolem powodzenia i szczęścia. Akcja Miecza Nieśmiertelnego rozgrywa się na długo przed powstaniem III Rzeszy tak, że symbol na kimonie Manj'ego nie może mieć żadnego związku z nazizmem czy z antysemityzmem.

użytkownik usunięty
ShadowDrake

No, faktycznie jest lewoskrętna w przeciwieństwie do swastyki.
Oczywiście to że akcja anime dzieje się wiele lat przed powstaniem III rzeszy nie znaczy wcale że autorzy nie mogli odwołać się tym symbolem do późniejszych wydarzeń w historii, ale jak zauważyłeś to najwyraźniej tylko przypadkowa zbieżność.

ocenił(a) serial na 10
ShadowDrake

po rewelacyjnym odc 3!!!!! tez czuje ze to bedzie swietna seria anime!!!

ocenił(a) serial na 7
nNesti

ja to bym już chciała kolejną serie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones