PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849818}

Scissor Seven

Cike Wu Liuqi
7,9 492
oceny
7,9 10 1 492

Scissor Seven
powrót do forum serialu Scissor Seven

Zastanawia mnie jego postać. W 1 sezonie kazał Trzynastce zabić Siódemkę i odebrać jego miecz, ale kiedy dowiedział się, że ten uratował Trzynastkę, nie próbował go zabić. Najciekawszą częścią była jednak walka Siódemki z Czerwonozębnym. On stworzył tą "arenę" i obserwował walkę, lecz kiedy Czerwonozębny już miał zwycięrzyć, on (Samuraj) go zabił, mówiąc mu, że następny będzie ten, dla nas jeszcze tajemniczy "Wódz". Nikt nie widział jak on go zabija, wszyscy myśleli, że zrobił to Siódemka. Jedno jest pewne- w chwili w której tworzył arenę, wiedział, że Czerwonozębny zginie; albo zostanie zabity przez Siódemkę, albo przez niego, a wina spadnie na Siódemkę. Aktualnie przyświeca im ten sam cel- zabić Wodza. Wiemy tylko tyle, że Siódemka miał być zabity przez innych zabójców najprawdopodobniej na jego zlecenie, ale nadal nie wiemy, jakie cele przyświecają temu samurajowi.
Kolejnym naprawdę ciekawym wątkiem jest Książe Stanu, już nie mogę się doczekać jaką rolę odegra w 3 sezonie (UWAGA! W OSTATNIM ODCINKU 2 SEZONU JEST SCENA PO NAPISACH). Ciekawe było też to jak w 1 sezonie widzieliśmy, że Stan jest zły i wogóle, a Xuanwu (chyba dobrze napisałem) to sami zajebiści ludzie i każdy z nich jest spoko, natomiast 2 sezon pokazał nam coś kompletnie odwrotnego. Ciekawe w jakim kierunku to dalej pójdzie.

użytkownik usunięty
Janusz0nion

Dzięki za info o tej scenie po napisach, bo bym ominął. Sam obejrzałem to na dwie raty. Najpierw pierwszy odcinek - który mi się bardzo podobał jeśli chodzi o styl rysunku, więcej nawet byłem zachwycony, w porównaniu do generycznych anime, ale fabularnie był taki sobie i jeszcze mandaryński naprawdę mi nie brzmi. Później obejrzałem pozostałe 23 odcinki na jednym posiedzeniu i długo się tak dobrze nie bawiłem. Świetnie balansują głupkowaty humor (który zazwyczaj mnie wręcz obrzydza - zasługa kiepskich anime) z poważnymi oryginami bohaterów. Naprawdę świetna animacja, ostatnio mam szczęście do takich na Netflixie.

Skoro masz ostatnio takie szczęście to możesz podać tytuły? Oczywiście niekoniecznie tylko anime. Szukam czegoś ciekawego do wrzucenia na gałki oczne. ;)

użytkownik usunięty
wilczekstepowy

Chodziło mi o BNA, ale tutaj najbardziej podoba mi się styl animacji, zresztą wedle tego klucza kupuję wszystko od studia Trigger. I nawet byłem pozytywnie zaskoczony Beastars, ale po nim niewiele oczekiwałem i stąd może zawyżona ocena.
Jeśli coś całkowicie mi się podobało (no może poza charakterem postaci, bo te dość szablonowe) to rzecz jasna Dorohedoro.

Ech, szkoda. Wszystkie te tytuły obejrzałem i wszystkie mi się również podobały. :) Ale dziękuję, ze zechciałeś (aś?) się podzielić ze mną tymi tytułami.

Janusz0nion

Mnie właśnie zastanawia ten mistrz Trzynastki, że jest taki niekonsekwentny, albo ja czegoś do końca nie wyłapałem. Gdy spytał się uczennicy dlaczego go nie zabiła, ta odpowiedziała mu, że dlatego bo uratował jej życie. Odrzekł, że on spłaci dług, a później ona będzie mogła go zabić. Ale po zabiciu Czerwonozębnego oddał miecz Siódemce i powiedział, że w takim stanie nie jest w stanie z nim wygrać. Czyli, jakby nie spodziewał się, że Trzynastka go jednak zabije.
Następna tajemnicza postać to ojciec Trzynastki. Kozak nad kozakami. Może dojdzie kiedyś do pojedynku mistrza Trzynastki z ojcem? Ale czasami nachodzą mnie myśli, że jej mistrz i ojciec to jedna i ta sama osoba, tylko że za pomocą jakiejś magii może tak wyglądać. Mało prawdopodobne, a jednak.
No i kto jest tym braciszkiem przez którego Trzynastka musiała opuścić dom razem z matką?

wilczekstepowy

Ej właśnie, jak napisałeś o tym kto jest tym ich bratem to pomyślałem sobie - ej, a co jeśli to siódemka, mało prawdopodobne, ale kto wie, w końcu dalej ma amnezję. Choć troche szkoda by było bo shipowałem dwudziestkę :3 XD. Z drugiej strony - kazirodztwo, czemu by nie.

Janusz0nion

No właśnie tak by wynikało ze słów siostry Trzynastki, że to Siódemka, albo ten żelazny ochroniarz. Tylko z tego by wynikało, że Siódemka jest sporo młodszy od Trzynastki.

wilczekstepowy

no tak, ale to jakiś problem? Jest spora szansa, że jest młodszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones