PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708201}

Tabu

Taboo
7,9 70 214
ocen
7,9 10 1 70214
6,7 11
ocen krytyków
Tabu
powrót do forum serialu Tabu

Około 52 minuty filmu (34, 38 sekunda), widać w lewym górnym narożniku ekranu (po lewej stronie głowy Pettifera, na tle biblioteczki) dziwną postać. Duch, zjawa, a może zwykły, filmowy "błąd"?

użytkownik usunięty
Vaxus

bardzo spostrzegawcze! sam, aż odpaliłem odcinek by na to spojrzeć.. To tłumaczy dziwne zachowanie Hardy'ego w tej scenie, tak jakby kogoś słuchał.. Najwidoczniej duch mu coś przekazał, skoro wiadomo że potrafi z nimi rozmawiać.

Faktycznie coś jest na rzeczy, drugi odcinek będzie trzeba oglądać z jeszcze większą uwagą, może coś się wyłapie :)

ocenił(a) serial na 10
Vaxus

w drugim odcinku to samo :) 31:24

ocenił(a) serial na 8
dybsi

Tym razem twarz mężczyzny (chyba jego ojciec).. Choć pewności nie mam ..

Gruszkinosky

W drugim odcinku, to był jego ojciec. Zjawa wygląda tak samo albo bardzo podobnie do portretu Ojca. Co do pierwszego odcinka nie zauważyłem tego i powiem Wam, że dodaje to klimatu bardzo. Jak na razie 9/10.

dybsi

Możesz podać screena bo niestety mam inną wersję odcinka jeśli chodzi o czasy a mi umknęła ta scena.

ocenił(a) serial na 8
Vaxus

obejrzalam ten moment z 6 razy, nic nie widze :(

panizemsta

Po lewej stronie, na tle książek, zjawa jest ledwo widoczna.
http://imgur.com/t4WXvJL

ocenił(a) serial na 8
TheBigOne

Dzięki, że to wstawiłeś, teraz widzę. Coraz bardziej podoba mi się ten serial :P

ocenił(a) serial na 8
TheBigOne

o rany, rzeczywiscie. Chyba obejrze obydwa odcinki raz jeszcze na wiekszym ekranie. Dzieki bardzo. Czekanie tydzien na kolejny odcinek jak za starych czasow

TheBigOne

chryste panie, dobrze że nie zauważyłam bo bym na zawał zeszła :D

Vaxus

Ciary mi przeszły , dzięki:P ;)

ocenił(a) serial na 9
Vaxus

2 odcinek 33:15 ma brudny płaszcz , a za kilka sekund czysty :P

ocenił(a) serial na 8
pati2310_

też zwróciłam na to uwagę :D

Vaxus

może to ta sama kobieta którą widuje w swoich wspomnieniach wizjach? obstawiałbym że to jego matka..

ocenił(a) serial na 8
Vaxus

Serial wyraźnie sugeruje, że Delaney zagłębił się w szamańskie obrzędy, które zawsze charakteryzują się mocnym połączeniem z duchami przodków. Według mnie, to po prostu taki smaczek, że Delaney jest dosłownie prześladowany przez zmory o twarzach jego krewnych (pierwsza jak portret, druga jak ojciec), potwierdzenie szaleństwa, o którym wszyscy wspominają.

ocenił(a) serial na 9
majinus

Pierwsza postać to ten szaman z wizji

ocenił(a) serial na 6
jesionowo

To jest Nergal z czasów kiedy jeszcze nie piał jak kogut.

ocenił(a) serial na 7
Vaxus

Udało mi się wychwycić duchy podczas oglądania 1 i 2 odcinka, ale zastanawia mnie jedna rzecz, może jakaś mądrzejsza głowa odpowie. Książę regent i prawnik Thoyt mają dziwną, chorobową skórę twarzy, jakby przedawkowali słońce. Nie szukam absolutnie żadnej teorii spiskowej, z czystej ciekawości pytam, co może być przyczyną. U prawnika widać to wyraźnie pod koniec 2 odcinka, jak siedzi ze Strange'em i resztą.

depoz

Prawnik sam mówi, że to pozostałości prze przebytej ospie, która go oszpeciła.

ocenił(a) serial na 7
zurmik

Dzięki za odpowiedź, nie wychwyciłam jakoś tego

ocenił(a) serial na 9
depoz

książę regent, czyli Jerzy IV Hanowerski prawdopodobnie chorował na dnę moczanową oraz porfirię, stąd ten charakterystyczny wygląd. Warto też wspomnieć że Jerzy IV zastąpił na tronie ojca Jerzego III, który przez długi czas chorował na porfirię (przyczyną mógł być arszenik, obecny w perukach i kremach). Porfiria daje objawy m.in choroby psychicznej: halucynacje, objawy paranoidalne. Co do kultury powstała nawet sztuka i film Szaleństwa Króla Jerzego III. Ogólnie ciekawe historie obu panów, warto poczytać :)

ocenił(a) serial na 7
katarzyna665

O problemach natury psychicznej króla Jerzego III słyszałam i czytałam co nieco. Dzięki za garść ciekawostek, zgłębię temat :)

ocenił(a) serial na 9
katarzyna665

Chyba nie do końca - na porifrię cierpiał Król Jerzy III, który w serialu się nie pojawia, jako że już de facto nie rządził. Zastępował go regent Jerzy IV Hanowerski, który w serialu istotnie wygląda dziwacznie, w 1. odcinku mowa jest, że cierpi z powodu "dny i czegoś z tyłkiem" - takie zdanie pojawia się chyba właśnie w 1. odcinku, gdy jego doradca pyta służącego co z regentem. Thoyt przeszedł ospę (wtedy nierzadko śmiertelna choroba) i stąd te oszpecenia i mówi o tym Delaneyowi podczas ich pierwszego spotkania.

ocenił(a) serial na 7
depoz

O co Ci chodzi z tą teorią spiskową, bo nie za bardzo kumam?

Vaxus

A ktoś wyłapał coś w trzecim i czwartym odcinku, jest tam jakaś zjawa?

ocenił(a) serial na 8
julieeeko

Nie jestem pewna o jaką zjawę Ci dokładnie chodzi ale jeśli o tą z pomalowaną twarzą to jest to chyba jego matka.

klaudia2251

tak, tak wiem, interesuję mnie tylko czy ktoś wyłapał momenty z odcinka 3 i 4 gdzie te "zjawy" (ojca, matki czy jeszcze jakieś inne) się pojawiają, bo ja jestem totalnie ślepa na takie rzeczy.

julieeeko

Raczej nic takiego nie było w ostatnim odcinku, ale nie mam 100% pewności, bo też mogłam przeoczyć :)

ocenił(a) serial na 8
Vaxus

Cholera, faktycznie. Nie widziałem tego bo jest krótko i w narożniku, zresztą człowiek skupiał się na środku obrazu bo tam się akcja działa. I to nie jest taki duch jakoś normalnie ubrany czy coś. To dość przerażająco wyglądająca zjawa. Wow, brawo za spostrzegawczość!

ocenił(a) serial na 8
lawolas

dżizas, gdzie dokładnie to było? nic nie widziałam

ocenił(a) serial na 8
ninika77

na maksa po lewej stronie, na tle książek stojących na półkach. Prawie że idealnie na wysokości głowy tego grubego faceta z East India, któremu kazali zabić Hardiego

ocenił(a) serial na 8
lawolas

Wow, faktycznie. Dzięki!
Btw, mi to przypomina makijaż na meksykańskie święto zmarłych.

ocenił(a) serial na 9
Vaxus

to chyba duch jego matki tak mi się zdaje

ocenił(a) serial na 8
Vaxus

Na HBOGO dokładnie 52:39, Jest w ciągu kilku sekund ten sam kadr gdzie postać owa najpierw jest niewidoczna, później na sekundę się zjawia i w następnym kadrze kiedy Delaney wstał znowu jej nie ma.

ocenił(a) serial na 7
Vaxus

szacunek Kolego..ale to wyłapałeś!! od drugiego odcinka będę oglądał ten serial z nosem w ekranie :))

ocenił(a) serial na 9
Vaxus

W odcinku 7 znów pojawia się postać, dokładnie 44:25 za stojacym po lewej stronie żołnierzem, na schodach :O

dusienkaaa

ten serial jest genialny :D

ocenił(a) serial na 8
dusienkaaa

JAK WY TO ROBICIE?! Po pierwszym odcinku wiedząc już, że takie postacie się pojawiają, siedzę wlepiając gały w każdą sekundę i centymetr ekranu i wraz przegapiłam :D Szacuneczek ;)

ocenił(a) serial na 9
dusienkaaa

Sprawdziłam. Jest! A wydawało mi się że tak uważnie oglądałam.

dusienkaaa

Szlak!!! No rzeczywiście... A przed chwileczką oglądałam ten odcinek i nic nie wyłapałam... Nieźle. Czyli jednak to nie tylko jego wariactwo :D

ocenił(a) serial na 9
Vaxus

http://inkinterrupted.tumblr.com/post/157465774237/taboo-ghosts-these-are-ones-i ve-spotted-so wszystkie duchy, które się pojawiły.

ocenił(a) serial na 9
Vaxus

BTW Jest jeden drobny feler w polskim tłumaczeniu, kiedy w 8. odcinku Lorna tłumaczy kodem hrabinie o dostawie prochu, używa nazwy "powder" w kontekście "puder". W polskim tłumaczeniu zamiast tego mamy "proch", co nie pasuje do "kosmetycznego" wywodu Lorny. Oczywiście, chodzi tu o dwuznaczność słowa "powder" ( i proch, i puder).

ocenił(a) serial na 9
Vaxus

Też to zauważyłem. Od razu. Cofałem żonie żeby zauważyła :D

Vaxus

a w jakim filmie?

ocenił(a) serial na 8
Vaxus

W pierwszym odcinku duch matki, w drugim ojca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones