PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583636}

Wakfu

8,0 1 414
ocen
8,0 10 1 1414
Wakfu
powrót do forum serialu Wakfu

Wakfu

ocenił(a) serial na 10

Wy też zauważyliście, że ta kreskówka jest strasznie przesiąknięta seksem? Wszystkie kobiece postaci są dosyć "dobrze zbudowane", szczególnie te dziewczyny z floty w finale drugiego sezonu. Na dodatek pojawia się transeksualny pirat, dwaj geje, dosyć zabawne teksty typu "ale już cię widziałem nagą" itp. Nie zapominajmy jeszcze o całych hałdach popkulturowych odniesień, raczej niezbyt zrozumiałych dla dziecka (w tym odcinku z konkursem piosenki była scena nawiązująca do nagiego instynktu). Oczywiście mi to nie przeszkadza :D ale to dosyć ciekawy fakt. Co do samego serialu jest po prostu fenomenalny, niesamowicie zabawny, wzruszający i pełen cudownego, awanturniczego klimatu. Chociaż bardziej jednak cenię drugi sezon, jest bardziej spójny i generalnie mamy więcej tego co najlepsze w tym tytule, czyli dużo zabawnych przygód w niesamowicie egzotycznych sceneriach.

ocenił(a) serial na 10
Wostock

Oczywiście masz rację i różne źródła podają, że właśnie z tego powodu zawieszono dalszą realizację Wakfu, ponieważ serial powoli zmienił grupę docelową odbiorców (ze względu na wiek właśnie). Ogromna szkoda, bo uwielbiam ten serial, jeden z lepszych. Na drugi sezon tyle czekałam, doczekałam się. Jednak minęły już 4 lata od końca drugiego sezonu i trzeciego ani widu ani słychu. No cóż, zobaczymy, bo latka mi lecą, ale myślę, że mimo wszystko nie wyrosnę z oglądania animowanych seriali, więc może kiedyś się jeszcze doczekam:D
Ech, aż mnie naszła ochota, by sobie znowu obejrzeć oba sezony :D

ocenił(a) serial na 10
Karo_1996

W pierwszym sezonie też było sporo takich dosyć "śmiałych" motywow np. Eva w tej sukience w odcinku z księżniczkami, no, ale fakt, że w drugim sezonie to już ostro dawali do pieca :D też żaluje, ale francuzi na szczęście są dosyć płodni jeśli chodzi o kreskówki vide oban star racers.

użytkownik usunięty
Wostock

...które na dodatek jest anime (i szczerze mówiąc, uważam, że jest zarąbiste).

ocenił(a) serial na 10
Karo_1996

I się doczekałaś tego trzeciego sezonu :D

ocenił(a) serial na 10
adam05051_filmweb

Faktycznie! Dzięki wielkie za info, bo nie śledziłam od dłuższego czasu. Czyli 5 lat czekania nie poszło na marne :D

ocenił(a) serial na 10
Karo_1996

Nie ma za co :)
Ja stosunkowo niedawno zacząłem oglądać i idealnie wstrzeliłem się w to, ale współczuję Ci tego czekania. Miejmy nadzieję, że teraz Ankama się trochę ogarnie i będzie dobrze.

ocenił(a) serial na 10
adam05051_filmweb

Pozwoliłam sobie już obejrzeć cały 3 sezon, goddammit czemu ten serial jest taki dobry?

ocenił(a) serial na 10
Karo_1996

Nie mam pojęcia, byleby kontynuowali :D

ocenił(a) serial na 7
Wostock

Z tym "strasznie" to bym nie przesadzał. Trochę frywolności serial zawiera, to fakt, ale nie na tyle, żeby wzbudzało to konsternację u młodego widza :)

ocenił(a) serial na 10
drawn

"Trochę" to nie jest słowo, które pasuje do bimbałów wielkości głowy.

ocenił(a) serial na 7
Wostock

Nie wiem, z jakimi dziećmi masz do czynienia, ale moje widząc te "wielkie melony" co najwyżej uznały, że dziewczęta mają świetne warunki do... karmienia niemowląt ;) Tak więc, dzięki za Twoją opinię, ale jednak pozostanę przy słowie "trochę" :)

użytkownik usunięty
Wostock

Przeczytaj Osamodas od tyłu.

ocenił(a) serial na 10

O kurde, tego nie wiedziałem xD. Ale wiele nazw powstało w ten sposób, Rubilax -(e)x(c)alibur, Xelor - Rolex, Sadida - Adidas, Enutrof - fortune itd. Swoją drogą genialne wyjście na brak pomysłu tworzenia nazw. A jeśli chodzi o podteksty, sezon 1 był dość typowy jeśli chodzi o bajki, w drugim troszkę ostrzej, w tej pobocznej historii o Ogreście nie kojarzę. Natomiast w 3 polecieli po całości.

Wostock

Oglądałem z 10-latkiem... Nie miał żadnych dziwnych skojarzeń, nie robił się czerwony itd. Widział tylko fabułę, dowcipy, potwory, walki itd. :D Nawet jak robił po każdej "sesji" z tym serialem ludziki z plasteliny to też wogóle nie uwzględniał w nich jakiś specjalnie uwydadnionych kształtów :)
Ale dzięki tym...kształtom, przynajmniej "tatowie" mają przyjemność z oglądania z dzieckiem jego bajki ;)

Za to transeksualnych i gejów to nie zauważyłem. Chyba, że ty jesteś z tych lewaków co to zamiast normalnych ludzi, chcą wmawiać wszystkim, że pełno jest zdziczenia seksualnego dookoła i nawet wmawiają, że Kapitan Ameryka i jego kumpel Buck to geje :/

Wostock

To dość typowe dla ankama games. W grze dofus, która jest praktycznie tym samym co wakfu, z bworkow wypadał przedmiot o nazwie bwork used protection i wyglądał jak zużyta prezerwatywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones