PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35754}
6,9 730
ocen
6,9 10 1 730
6,7 6
ocen krytyków
Pépé le Moko
powrót do forum filmu Pépé le Moko

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Akcja nie pozostawia czasu na zamyślenie się. Największym jednak atutem filmu jest wygląd dzielnicy, szczególnie gdy na początku filmu opowiada o niej jeden z policjantów, a kamera uczynnie ilustruje nam jego słowa. Wąskie uliczki, mnóstwo tarasów i schodów, społeczeństwo tej dzielnicy jest też kosmopolityczne. Kreacje postaci również są dobre, ale szkoda, że oprócz głównych bohaterów i dwóch innych osobników, reszta przewijających się ludzi pozostaje w cieniu Pepe. Taki np. koleżka pana le Moko, chodzący cały czas z kulką, która się ustawia na kiju (kurcze, nie pamiętam jak taka zabawka się nazywa:) mógłby być ciekawą personą, a tylko stoi wciąż gdzieś w tle.

Co by tu jednak nie powiedzieć, jest to film udany. Wciąga, nie nudzi, ma sporo niezłych scen i każdy powinien go obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
MrowiecMachine

Podobał mi się. Oglądałem go dwa razy i uważam że Julien Duvivier był jednym z najlepszych reżyserów francuskich poza Francois Truffaut i Claude Sautet no i może kilku innymi których mniej znam.

Świetnie przedstawiono dzielnicę: różne narodowości, różne nazwy ulic, wreszcie różne dziewczyny o różnych kształtach... Jean Gabin wspaniale wcielił się w główną rolę, a Mireille Balin jako piękna Gaby przypomina mi nieco Gretę Garbo.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
MrowiecMachine

Racja,opis i przedstawienie Kasby robi wrażenie,szczególnie jak się pamięta kiedy nakręcono film.Taka sympatyczno-sentymentalna ramotka,dobrze że cyfrowo odmłodzona,dzięki temu dało się film przyjemnością oglądać, bo nie wiem jak wyglądała kopia z przed kilkunastu lat i kiedy film zremasterowano.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones