PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100030}

Alex i Emma

Alex & Emma
5,8 5 400
ocen
5,8 10 1 5400
Alex i Emma
powrót do forum filmu Alex i Emma

Jestem pozytywnie zaskoczony tym filmem. Spodziewałem się niezbyt mądrej i wtórnej komedii romantycznej, a okazała się niegłupia i dość oryginalna (temat co prawda pojawiał się już w innych filmach ale bardzo starych, których notabene nie widziałem). Przy okazji recenzowania ”Tataraku” Andrzeja Wajdy napisałem, że podobał mi się pomysł filmu w fimie. W ”Aleksie i Emmie” motyw jest zbliżony - jest to co prawda książka ale widz siłą rzeczy widzi ją jako film. I to całkiem dobry, trochę nierówny - momentami nudnawy ale miejscami bardzo zabawny. I co ważne - niezbyt długi. Polecam - 96 minut poświęcone ”Alexowi i Emmie” nie było czasem zmarnowanym. 7/10

ocenił(a) film na 6
galladorn

rzeczywiście, pomysł całkiem oryginalny, ale wykonanie raczej nudnawe i nawet niezgorsza obsada tego nie zmienia. film do obejrzenia raz, można go odhaczyć i spokojnie o nim zapomnieć

ocenił(a) film na 7
Sol89

No ja również do niego raczej nie wrócę. Niemniej jednak podobał mi się.

ocenił(a) film na 4
galladorn

A mi się nie podobał, wiedząc o obsadzie - Hudson i Wilson - spodziewałam się czegoś lepszego. Nie oczekiwałam arcydzieła, ale przyjemnej, lekkiej i przede wszystkim śmiesznej komedii. Niestety, film bardzo mnie zawiódł, miejscami był naprawdę nudny. I - jak to zazwyczaj bywa w amerykańskich filmach - był dość przewidywalny.

galladorn

Ja też myślałam, że będzie gorzej, jednak nie żałuję, że obejrzałam. Z drugiej strony w zakończeniu nie było niczego zaskakującego czy poruszającego... Ale ogólna atmosfera filmu była dobra:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones